Blog

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım hizmetlerimizde sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Blog2020-04-17T14:14:34+03:00
 • Network Nedir? TCP-IP ve OSI Referans Modeli
  by Yasin GÖZÜBÜYÜK on Mart 20, 2019 at 7:23 pm

  Network nedir diye kendinize hiç sordunuz mu? O zaman bu yazımız Network nedir diye sormayanlara gelsin 🙂 Elimizden geldiği kadarıyla sizlere Network ile ilgili aldığımız notları paylaşmak istiyoruz. Bilgisayar ile uğraşan herkesin en çok da WebMaster‘ ların bilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Network Nedir? Network en basit tanımıyla iki veya daha fazla bilgisayarın birbirlerine The post Network Nedir? TCP-IP ve OSI Referans Modeli appeared first on Proje Yenilik.

 • Webmaster Nedir? Görevleri ? Bilmesi Gereken Diller ?
  by Yasin GÖZÜBÜYÜK on Aralık 9, 2016 at 12:47 am

  Webmaster Nedir? Webmaster Türkçede  ağ ustası, ağ yöneticisi anlamında kullanılmaktadır.  Webmaster kavramını birçok insanın bilmemesine karşı kendi siteleri üzerinden kazanç sağlayan insanlar arasında oldukça sık kullanılıyor. Bunlara E-Ticaret(B2B) sitesi üzerinden gelir sağlayanlar, kurumsal ve şirket Web Siteleri ile Web Sitelerini bir reklam aracı olarak kullananları örnek verebiliriz. Önceden pek önemsenmeyen bu kavram şimdilerde meslek haline gelmeye The post Webmaster Nedir? Görevleri ? Bilmesi Gereken Diller ? appeared first on Proje Yenilik.

 • SEO-İçerik Optimizasyonu
  by Yasin GÖZÜBÜYÜK on Ağustos 21, 2016 at 5:42 pm

  Bu yazımızda sitenizin içeriğiyle alakalı kalite hizmetler sunmak ve sitenizin popülaritesi artırmakla ilgili ipuçları vereceğiz. İçerik Optimizasyonu Kaliteli içerik ve hizmetler sunun Kullanıcılar kaliteli içeriği diğerlerinden ayırt ederler ve başka kullanıcıları da bu içeriğe yönlendirirler. Bu, bloglarda yayınlama,Sosyal medya hizmetleri, e-posta, forumlar ve diğer yöntemlerle gerçekleşebilir. Organik olarak ya da kulaktan kulağa yayılması,hem kullanıcılar hem The post SEO-İçerik Optimizasyonu appeared first on Proje Yenilik.

 • SEO – Site Yapısının Geliştirilmesi
  by Yasin GÖZÜBÜYÜK on Ağustos 21, 2016 at 5:32 am

  SİTE YAPISININ GELİŞTİRİLMESİ Herkese merhaba. SEO eğitimlerimize devam ediyoruz. Bu eğitimimizde site yapısının geliştirilmesi ve kullanıcı , arama motorları tarafından sevilecek site yapısı hakkında bilgiler aktaracağız. URL’lerinizin yapısını geliştirin Yazmış olduğunuz dökümanınıza içerikle alakalı bir başlık ve meta açıklaması kısmı ekledikten sonra URL yapınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Arama motorları tarafından sitenize gönderilecek bot , sizin sayfanızı URL The post SEO – Site Yapısının Geliştirilmesi appeared first on Proje Yenilik.

 • SEO ( Search Engine Optimization ) Temelleri
  by Yasin GÖZÜBÜYÜK on Ağustos 20, 2016 at 9:28 am

  Bu yazımızda sizlere SEO ( Arama Motoru Optimizasonu ) ‘nun temelleri hakkında bilgiler vereceğiz. SEO başlı başına kapsamlı bir iş hatta bir meslek olduğundan tüm SEO kriterlerini bir yazıda inceleyemezdik. Bu yüzden SEO kriterleri ile bilgilendirmelerimiz devam edecek. Öncelikli olarak benim ve  birçok Webmaster’ın SEO yaparken kriterlerine dikkat ettiği arama motoru tabikide Google’dur. Çünkü internet The post SEO ( Search Engine Optimization ) Temelleri appeared first on Proje Yenilik.