Google Adwords & SEM Danışmanlığı

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım hizmetlerimizde sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Google Adwords & SEM Danışmanlığı2020-04-17T14:43:54+03:00

Google Adwords Nedir ? 

Bu makalede Google reklamlarının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını , neden kendi Google reklamlarınızı yayınlamanız gerektiğini öğreneceksiniz 😊

Merak ettiğimiz konularda bilgi edinmek adına her gün milyonlarca insan internet ortamında farklı arama motorlarını kullanarak farklı anahtar kelimelerle aramalar yapıyorlar.Kullanılan bu arama motorları yapılan aramalarla ilgili sonuçların gösterilmesi için çeşitli algoritmalara sahip programlardır.

Google Adwords yeni adıyla Google Ads ; hepimizin bildiği gibi Dünya’nın en büyük ve en çok ziyaret edilen  arama motoru ağı olan Google’ın online reklamcılık programıdır.

Google arama motoruna bir anahtar kelime girilir ve sonuçlar ekrana gelir.Çerçeve ile gösterdiğim  alanlar ise Google Adwords reklamlarıdır. Diğer alanlar organik alanlar bir başka deyişle doğal arama sonuçlarıdır. 

Google Adwords

Adwords Nasıl Çalışır? 

Reklamlarınızın hedef kitlenize görüntülenmesinde Adwords reklam bakiyenizden herhangi bir ücret kesmez. Sadece müşteri adaylarınız reklamınızı görüp tıkladığında ücretlendirilirsiniz.

Google Adwords reklamlarıınızın üst sıralarda yer almasının tek koşulu verdiğiniz tıklanma başı maliyetler (TBM) değildir. Google Adwords reklam veren ve kullanıcı deneyimlerini korumak için anahtar kelimelere 1-10 arasında bir kalite puanı atar. Bir kullanıcı Google arama motorunda bir şey aradığında bu anahtar kelimeye reklam veren sizin ve rakiplerinizin tıklanma başı maliyetleri (TBM) ile kalite puanları çarpılarak bir açık arttırmaya tabi tutulursunuz. Bu açık arttırma sonucunda da aranan anahtar kelime için sıralamanız belirlenir. Dünyanın teknoloji devi Google’ın sistem algoritmasına göre yapılan her aramada tüm reklam verenler aynı açık arttırmaya girmektedirler. Yani reklam anahtar kelime sıralamanız her aramada kalite puanınıza göre değişmektedir. Kalite puanınızı belirleyen faktörler ise tıklama oranı (TO), açılış sayfanızın kalitesi (kullanıcı odaklı şeffaflık, alakalı içerik, kolay gezinebilirlik), anahtar kelimenizin Adwords reklamıyla olan alaka düzeyidir.

Neden Google Reklamları Kullanmalısınız? 

Dijital kitlenizin artması Google Adwords’ü tercih etmeniz için yeterli bir sebep. Her geçen gün daha fazla insan bilgi almak, fiyat karşılaştırmak ve alışveriş yapmak için interneti kullanıyor. Tüm bunlara ise Google’da arama yaparak başlıyor. Google Reklamları sayesinde işiniz, hizmetleriniz ve ürünlerinizle ilgili arama yapan, satın almaya hazır, kaliteli ziyaretçilerinizi ilk sayfalarda yer alarak sitenize çekebilirsiniz. 

Adwords Hedef Kitle Seçimi 

Adwords ,reklamlarınızı oluştururken seçeceğiniz kriterlerden biri de hedef kitle ayarlarıdır. Bu menü üzerinden: Dil, Ülke, Şehir, İlçe, Yaş, Cinsiyet olarak her ayrıntısına kadar seçim yapmanıza imkan tanınmaktadır. İster yerel işletmeler   ister global firmalar için olsun potansiyel hedef kitle seçimi yapılabilmektedir. Bu sayede Google Adwords reklam verme maliyetleriniz, alakalı kullanıcılara gösterimlerle daha verimli kullanılmaktadır. 

Reklamlarınızı

Birlikte

Yönetelim

Adwords Danışmanlığı  

İşinizi büyütmek istiyorsanız bire bir Adwords Danışmanı ile çalışmalısınız. Neden mi ?

İşinizi büyütmek için reklam kampanyaları ile düzenli olarak ilgilenmelisiniz. Verileri analiz ederek daha az bütçe ile daha yüksek geri dönüşler almak için kampanyalarınızı sürekli geliştirmelisiniz.

Google Adwords kampanyaları, işinize uygun kelimelerde üst sıralarda olmanızı sağlıyor. Google’da üst sıralarda olmak sitenize hızlı trafik sağlayarak işinizi büyütmenize yardımcı oluyor. Her ne kadar bu kulağa kolay gelse de, Google Reklamcılığının ardında yatan bilimin farkına varmalısınız.

Düşük hacimli  ve daha az maliyetli ama geri dönüşü yüksek anahtar kelimeleri bulmak başlı başına uzmanlık gerektiren bir süreç. Arama hacmi yüksek, pahalı fakat geri dönüşü yetersiz anahtar kelimeler ile paranızı boşa harcarsınız. Google reklamlarına harcayacağınız her kuruş sizin için önemli ve harcadığınız her kuruştan geri dönüş elde etmek istiyorsanız, Adwords kampanyanız ile bire bir ilgilenecek bir uzamnla çalışmanız gerekir.

Deneyimli bir Adwords uzmanı ile çalışarak aynı reklam bütçesi ile çok daha fazla geri dönüş alırsınız. Böylece de hem paranızı boşa harcamamış olursunuz hem de sadece işinize odaklanabilirsiniz.

Firmamızın bir parçası olmak ister misiniz?

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım. Sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Hemen Teklif İste

Firmamızın bir parçası olmak ister misiniz?

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım. Sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Hemen Teklif İste

Hızlı ve Dinamik Mobil Uyumlu Web Siteniz Olsun

Teknolojiye ayak uydurarak daha hızlı ve dinamik web sitesi edinin

İletişim