Mobil Uyumlu Web Tasarım

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım hizmetlerimizde sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Mobil Uyumlu Web Tasarım2020-04-17T14:47:07+03:00

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım teknolojinin gelişmesiyle masaüstü bilgisayarlarda geçirilen vakit çok ciddi oranda azalırken akıllı telefon kullanımı hızla arttı. Masaüstü bilgisayarların krallığını ele geçiren avuç içi bilgisayarlar yani akıllı mobil cihazlar ile internete girme deneyimi daha da önem kazandı. Mobil cihazdan web sitelerine girildiğinde web sitesinin mobile uyumsuz olması sebebiyle masaüstündeki görünümünden daha farklı bulmak , bazı kısımlarında fonksiyon kaybıyla karşılaşmak kullanıcılarınızın memnuniyetsiz bir şekilde siteden ayrılmasına sebep olur. Bunun yanı sıra size ek bir reklam maliyet, ve SEO açısından olumsuz bir veri bırakır. Bu da web sitesi tasarlanırken mobil cihaz kullanıcılarını göz önünde bulundurmayı zorunlu hale getiriyor.

Mobil Uyumlu Web Tasarım
Mobil Uyumlu Web Tasarım

Sitenizin mobil uyumlu olması size ne kazandırır ?

Mobil Uyumlu Web Tasarım, Masaüstünde görebildiğiniz sitelerin boyut değiştirerek cep telefonunuzda kolay ve hızlı bir biçimde kullanılmaya hazır geliyor olmasıdır.Herhangi bir mobil site , tablet bilgisayar ve cep telefonlarıyla görüntülenmesine karşın birçok özelliği kullanım dışı olabiliyor ve kullanıcıya istediği hızı sunmayabilir. Sektörün dev siteleri, bu problemi IOS ve Android uygulamalar kodlayarak ortadan kaldırmaktadır. Ancak mobil uygulama kodlamanın yüksek maliyeti ve her cihaz için farklı bir uygulama kodlatmanız gerektiği düşünüldüğünde, bu sorunu çok daha ucuz olan mobil uyumlu web tasarımı yaptırarak çözebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

İnternet dünyası yoğun rekabet içeren bir ortam olduğundan dolayı sitelerin bu rekabette her detayı düşünmeleri gerekir. Duyarlı tasarımlarda siteler için vazgeçilmez olan kullanıcıları etkilemenin en önemli unsurları arasında yer alır. O yüzden şimdi sizlerle mobil uyumlu web sitesinin nasıl olması gerektiğini konuşalım.

Mobil uyumlu sitenin olmazsa olmazı kuşkusuz sayfanın hızlı yüklenip açılmasıdır. Kullanıcıların internetinin yavaş olabilceği göz önünde bulundurulmalı ve sitenin hızlı açılması için gerekli iyileştirilmeler yapılmalıdır. Mobil uyumlu sitenin bir başka olmazsa olmazı resim optimasyonudur. Oluşturduğunuz web sitesinde gereğinden daha fazla fotoğraf olması web sitenizin açılma hızını etkiler.

Bunun için de TinyPNG ya da TinyJPG gibi ücretsiz araçları tercih ederek sitenizdeki resimleri sıkıştırabilir ve resim optimasyonunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca web sitenizi oluştururken ziyaretçilerinizin aradığı şeye kısa sürede ve en kolay şekilde ulaşmak istiyceğini unutmamalısınız.

Eğer web sitenizde çok sayıda alt sayfa varsa bu aranılan bilgiye ulaşılmasını zorlaştıracaktır. Bu nedenle navigasyon menünüzü sadeleştirmeli ve alt sayfalarınızı mobil uyuma göre düzenlemesiniz. Ve son olarak sitenize giren ziyaretçi iletişim bilgilerinize hemen erişebiliyor olmalıdır. Telefon numaranızın üstüne tıkladığında arama kısmının hemen açılıcak olması da kullanıcının size rahat ulaşabiliyor olması sebebiyle sizi tercih etmesine sebep olucaktır. Mobil Uyumlu Web Tasarım son zamanlarda hayati derecede öneme sahip olduğundan bizde Py Ajans olarak bu konuda müşterilerimizi bilinçlendiriyoruz.

Responsive Tasarım Ne Kazandırır ?

Kullanılabilirlik 98

Responsive web tasarımın en önemli yararı web sitenizi farklı ekranlara uyum sağlayacak derecede esnek hale getirmesidir.Mobil uyumlu bir sitede gezinmek kullanıcılar için kaliteli bir deneyim sunar.Web sitesi ekranın büyüklüğüne göre içeriği kaydırır, görüntüleri boyutlandırır ve yazıların boyutlarını ayarlar ve bu deneyimi yaşayan kullanıcılar için siteler ziyaret edilebilir olarak işaretlenir.

Arama Motoru Avantajı 95

Responsive tasarımlarda URL yapısı aynı kalacağından dolayı, Google arama sonuçlarında yer almak web siteniz için daha da kolaylaşır. Google sonuçlarında daha yüksek derecelendirilme ile üst sıralarda olmak ve daha fazla görünürlükte olması dolaylı olarak reklam giderlerinize de faydalı olur.

Yüksek Çevrim Avantajı 94

Responsive tasarım uygulanan web sitelerinin kullanım kolaylığı sağlaması sebebiyle kullanıcıların web sitenizde daha uzun süre kalmasını ve daha yüksek çevrim elde etmenizi sağlayacağı Google analizlerinde de direkt olarak görülmektedir. Kullanıcılar, bir web sitesine akıllı telefonlarından girdikleri zaman görüntülenme kolaylığı sağlandığı taktirde web sitesinde daha fazla zaman geçirmekte ve bu da web sitenize yüksek çevrim avantajı sağlamaktadır.

Düşük Maliyet 96

Responsive web tasarımda, tüm cihazlarda kullanılabilen tek bir web sitesi olduğu için, siteyi yönetmek ve güncellemek daha düşük maliyetli olacak ve web sitesi yaptırmak istediğiniz zaman birden çok versiyonun tasarım ve geliştirme maliyetlerinden kurtularak tek bir web sitesi için tasarım ve hosting ücreti ödersiniz.

Satışlarda Artış 97

Responce web tasarımın en önemli avantajlarından biri ise budur.Kullanıcı tercih ettiği mobil cihaz üzerinden sitenize giriş yaptığında web sitesinde rahatça gezemiyor ve hatalarla karşılaşıyorsa potansiyel ziyaretçinizi hatta müşterinizi kaybettiniz demektir.Eğer kullanıcı istediği mobilden sitenizi ziyeret ettiğinde rahatlıkla istediği verilere ve size ulabiliyorsa başka bir markaya gitmesi pek mümkün değildir.

Firmamızın bir parçası olmak ister misiniz?

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım. Sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Hemen Teklif İste

Firmamızın bir parçası olmak ister misiniz?

Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, Google Adwords, SEM ve Özel Yazılım. Sürekli gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek mutlu müşteriler hedeflemekteyiz

Hemen Teklif İste

Hızlı ve Dinamik Mobil Uyumlu Web Siteniz Olsun

Teknolojiye ayak uydurarak daha hızlı ve dinamik web sitesi edinin

İletişim